Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8:30 -12:00 12:30-17:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Hortus magicus
Novinky
25.09.2022
Naši svatí
V letošním roce jsme rozšířili naši kolekci "svatých", jak ji provozně nazýváme. A to hned o tři nové vzorky. A jelikož je tato řada již pevným pilíře... číst celé
12.04.2022
Čtvrt roku za námi
Nedávno jsme slavili Advent a Velikonoce už jsou taky za námi. Je to k nevíře, ale čas plyne rychleji, než se zdá. Za tu dobu se událo mnoho důležitýc... číst celé
02.12.2021
(ne)vinné předplatné
(ne)vinné předplatné Chcete darovat originální dárek? A co takhle předplatné na dárkové degustační balíčky našich vín s exkluzivním překvapením? Bal... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Hortus magicus
07.08.2019
#BarokníSlavnosti #Olomouc #Kroměříž #Baroko #Víno #Tradice #Památky

Šestý ročník festivalu barokní kultury za doprovodu vína. Přijměte naše srdečné pozvání za kulturou a k degustaci vín Arcibiskupských sklepů, které k festivalu již neodmyslitelně patří.

Bohatost, zdobnost, velkolepost, i tak by se dal charakterizovat nadcházející druhý srpnový víkend, který se v Kroměříži ponese ve znamení oslav barokní kultury. Díky festivalu HORTUS MAGICUS se alespoň na tři dny přeneseme do dob Karla II. z Lichtenšteina-Kastelkornu, olomouckého biskupa a barokního velmože, jenž je oslavován nejen pro založení samotné události, ale i pro položení základních kamenů zámku a Květné zahrady v Kroměříži, jejíž věhlas překročil daleko hranice města.

Festival Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, libých zvuků a nezapomenutelných zážitku. Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj, dobové hry pro děti i dospělé, dobré jídlo a pochopitelně i dobré víno – to vše již neodmyslitelně patří k festivalu Hortus Magicus. Pro návštěvníky bude připravena degustace vybraných vín doprovázená odborným výkladem našich sklep mistrů, neboť heslem festivalu není pouze bavit se, ale i poznávat a vzdělávat se.

Mimo jiného, po celé tři dny návštěvníci budou moci využít připraveného programu Květné zahrady - projít si nádherné prostory Libosadu v rámci komentovaných prohlídek, zapojit se s celou rodinou při hrách, které budou připraveny ve všech prostorách Květné zahrady anebo poznat báji o Kalistó. Nakonec, jedním ze základních rysů Baroka je právě hravost. Jedinečnou příležitostí bude současně možnost vyzkoušet si historické kostýmy a procházet se v nich zahradou stejně jako naši předkové v časech baroka. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

PS: Že naši sklep mistři budou barokně oděni zaručit nemůžeme, avšak že odejdete obohaceni a vaše chuťové pohárky zaplesají, o to se rádi postaráme.

Kompletní program, nákup vstupenek a informace o vstupném na https://www.hortusmagicus.cz/cs/

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Vinotéka Kroměříž

Na Kopečku 1487/10, 767 01 Kroměříž

Po-Pá 8:30-12:00  12:30-17:00

So-Ne  více zde

Program rozvoje venkova

Kontakty
Logo
© 2020 arcibiskupskevino.cz Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz