Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8:30 -12:00 12:30-17:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Novinky
 3. Svěží vítr, nová tvář vinařství
Novinky
25.09.2022
Naši svatí
V letošním roce jsme rozšířili naši kolekci "svatých", jak ji provozně nazýváme. A to hned o tři nové vzorky. A jelikož je tato řada již pevným pilíře... číst celé
12.04.2022
Čtvrt roku za námi
Nedávno jsme slavili Advent a Velikonoce už jsou taky za námi. Je to k nevíře, ale čas plyne rychleji, než se zdá. Za tu dobu se událo mnoho důležitýc... číst celé
02.12.2021
(ne)vinné předplatné
(ne)vinné předplatné Chcete darovat originální dárek? A co takhle předplatné na dárkové degustační balíčky našich vín s exkluzivním překvapením? Bal... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Svěží vítr, nová tvář vinařství
17.06.2020
#CoNového? #PříběhZměn #VelkýKrokProNás #MalýProLidstvo #Nevadí #RozděleníVín #Etikety #Čti!

Chvíli váhám, a pak dávám článku tento název. Celé je to vlastně takové vyjádření sledu událostí od zhruba 1. poloviny roku 2019 do nynějška. Každý jednotlivý krok, který jsme od té doby podnikli, hrál svoji roli. Ať už byl malý či větší, víc doprava anebo víc doleva, a i když to byl krůček zpět. Občas je totiž potřeba kousek poodstoupit a podívat se na situaci z větší dálky.

A tak jsme dokráčeli až sem. My všichni, konzumací vína povinní. Vítr z plachet nám trochu sebrala letošní pandemie viru, ale hleďte, kam jsme to posunuli.

 • 1. polovina roku 2019, změna vedení, nové logo společnosti, nový, jednotný vizuální styl

 • 2. polovina roku 2019, personální změny, přichází noví zaměstnanci, otevíráme vinotéku v Olomouci
 • Konec roku 2019, jsme vyčerpaní a s radostí hledíme na vyprodaný sklad s vínem, víno z nové sklizně zraje a dělá nám vekou radost. Je jiné, výborné, chutná nám a začíná se rodit myšlenka nových etiket, kvalitnějších lahví, zkrátka to dobré víno si zaslouží mít svoji image.
 • Začátek roku 2020, je obecně co se obchodů týče vždy trochu smutnější, ale my tak získáváme čas. Je rozhodnuto – rozdělení vín, etikety, lahve… všechno bude jinak. Oslovujeme dodavatele vinných lahví, grafické studio i zkušené přátele vinaře a začíná takové malé vinařské „obrození“.
 • Nežli objednáš lahve a etikety, ujasni si produktové řady. Rozkaz! Je nám ctí, představit Vám je:
   • Classic Collection
   • Selective Collection
   • Exclusive Collection
   • Jubilee Collection
   • Special Collection
   • Cuvée
   • Sparkling wine

Proč jsme se tak rozhodli a co od jednotlivých řad můžete očekávat? Dosavadní rozdělení jsme my a bohužel i nemalá část zákazníků vnímali jako chaotické, neucelené, ne příliš logické. Zároveň jsme začali vyrábět nová vína, scelovat vína, vznikala Cuvée, a i my sami jsme cítili potřebu v tom udělat jednou pro vždy jasno.

Základní linii tichých vín tvoří řady Classic, Selective a Exclusive. Rozdíly najdete v samotném vínu, lahvi a promítne se samozřejmě i do ceny. Nejvyšší řada - Exclusive collection nabízí ta nejvalitnější tichá mešní vína s přívlastkem, která považujeme za pýchu našeho vinařství. Řada Selective nabízí tichá vína mešní i nemešní, s přívlastkem i bez něj. Řada Classic jsou převážně tichá vína bez přívlastku. Kolekce Jubilee obsahuje vína v limitovaných edicích, vyráběná k výjimečným příležitostem a na počest významných osobností naší historie. V současné době zde naleznete bílé mešní víno Rudolf Jan a červené mešní víno Jan Sarkander. Special Collection nabízí dezertní tichá vína anebo aromatizované vinné nápoje jakým je COWI, výjimečné spojení vína macerovaného na brazilské kávě. Kolekce Cuvée už v názvu napovídá, jaká vína zde naleznete. Vína, jejichž výrazné a výjimečné chuti jsme dosáhli scelením 2 a více odrůd. Díky této metodě vznikají opravdové skvosty. Poslední řada Sparkling wine nabízí sekty a šumivá vína.

Vína jsme rozdělili, lahve jsme si vybrali. A co bylo dál? Virus nám brzdí tržby, ale rozhodně ne myšlenky, nápady a tvořivost. A tak, jednoho dne…zrodila se etiketa. A byla nádherná…

Classic, Selective, Exclusive Collection

Nové etikety aktuálně najdete na řadách Cuvée Tripinot či Biskup Bruno. Z ročníků 2019 pak Pinot Gris výběr z hroznů anebo Pinot Blanc pozdní sběr, obojí v Exclusive Collection. 

Mohlo by se zdát, že etikety nás natolik zaměstnaly, že jsme neměli čas na nic jiného. Ale když ono to zdání často klame. V době pandemie se reálný život začal odehrávat online. Jenže naše webové stránky a e-shop nebyly ve stavu, na který bychom byli náležitě hrdí. A tak, jednoho dne…zrodil se nový web. S kompletní nabídkou vín, plně responzivní, dostupný 24/7, odpoví na všechny Vaše dotazy a nasměruje Vás tam, kam potřebujete. Chvíli to trvalo a museli jsme se kvůli němu skupinově fotit jako ve škole, ale byla to legrace a když se podíváme na výsledek, máme radost. 

Přiznání zaměstnance AZV: večer si pro zábavu objednávám víno na falešné jméno a adresu a druhý den stornuji svoje objednávky, aby to nikdo z kolegů nezjistil…

Co dodat, třebaže to tak nevypadá, děláme i spoustu jiných věcí. Staráme se o víno ve sklepě, staráme se o vinohrady a celý chod společnosti a v mezičase myslíme na další projekty a rozvoj.

Čekají nás pravděpodobně dvě největší výzvy tohoto roku. Zvládnout současnou ekonomickou situaci na trhu a spojit svoje síly se spřátelenými subjekty, Arcibiskupstvím olomouckým a Arcibiskupským zámkem v Kroměříži, a na základě hlubší a aktivnější spolupráce rozvíjet společnou prezentaci, činnost i nabídku. Začněme třeba takovou kavárnou na zámku… ale o tom až příště.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Vinotéka Kroměříž

Na Kopečku 1487/10, 767 01 Kroměříž

Po-Pá 8:30-12:00  12:30-17:00

So-Ne  více zde

Program rozvoje venkova

Kontakty
Logo
© 2020 arcibiskupskevino.cz Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz